Oferta makijaży

Makijaż ślubny

Aby w tym wyjątkowym dniu czuć się komfortowo odpowiednio wcześniej wykonuje się makijaż próbny. By efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania należy wziąć pod uwagę typ urody Panny Młodej, kolor sukni, kształt fryzury, a nawet kolor bukietu ślubnego. Taki make up musi doskonale ukrywać wszelkie niedoskonałości, doskonale prezentować się w świetle dziennym, a także w sztucznym i na zdjęciach. Powinien też przetrwać ewentualne łzy wzruszenia lub radości. Makijaż ślubny to zazwyczaj lekko opalizująca powieka z pięknie rozświetloną, świeżą cerą. Na tak specjalną okazję wiele Pań decyduje się na przyklejenie sztucznych rzęs. W ten sposób zyskują efekt większego, wyraźniejszego i otwartego oka, który doskonale się prezentuje, nie wywołując jednocześnie nienaturalnego efektu. Warto pozwolić sobie na tę odrobinę ekstrawagancji, tym bardziej że makijaż ślubny zdarza się nam tylko raz.

 

Makijaż wieczorowy/okolicznościowy

Jest to make up znacznie intensywniejszy, jednak zawsze dobrany do konkretnego typu urody. Wykonując go należy mieć na uwadze sztuczne światło, w jakim najczęściej jest prezentowany. Zazwyczaj wykonuje się go mocno podkreślając oczy lub usta. Panuje absolutna dowolność w aplikacji cieni z brokatem oraz kolorowych pigmentów. Mile widziane jest także wyraźne zaznaczenie konturu twarzy lub doklejenie sztucznych rzęs w kępkach czy na pasku. Makijaż wieczorowy i okolicznościowy musi być bardzo trwały, a także wodoodporny, by móc w nienagannym stanie przetrwać wiele godzin.

 

Makijaż dzienny/biznesowy

Makijaż dzienny oraz biznesowy ma za zadanie w naturalny sposób podkreślić urodę, bez efektu przerysowania. Wbrew pozorom jego właściwe wykonanie nie jest łatwe, ponieważ należy unikać w nim przesady. Ten make up wykorzystuje naturalne barwy, dobrane do typu urody, a także w delikatny sposób maskuje niedoskonałości, zapewniając Paniom komfort. Makijaż dzienny powinien wyglądać świeżo, delikatnie i precyzyjnie – podobnie jak biznesowy, którego podstawę stanowi umiar i stonowanie. Jest to szczególnie istotne w pracy biurowej i podczas spotkań handlowych, kiedy twarz odgrywa istotną rolę. Zbyt intensywny, niedostosowany do okazji make up z pewnością wywoła złe wrażenie na rozmówcy.

 

Makijaż fotograficzny/telewizyjny

Stylizacja na potrzeby obiektywów kamer i fleszy wymaga sporej precyzji. Doświadczona wizażystka wie, że należy w wyrazisty sposób podkreślić urodę kobiety, tak by dobrze wyglądała na zdjęciach i ekranie. Make up musi być bardzo trwały, wodoodporny, nie może się przesadnie błyszczeć, a cera powinna być matowa. Sztuczne światło pochłania kolory i podkreśla wszelkie niedoskonałości, dlatego bardzo ważne jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Istotne jest, by w trakcie wykonywania zdjęć twarz wyglądała jak najbardziej naturalnie, bez efektu maski. Makijaż fotograficzny i telewizyjny jest tym obszarem, w którym wizażystka może zaprezentować swoje umiejętności, a niekiedy także puścić wodzę fantazji.

 

Makijaż fantazyjny/sylwestrowy

Jak każdy make up, tak i ten powinien być trwały i wodoodporny. W tym przypadku możemy śmiało puścić wodze fantazji, podkreślając usta, oczy, stosując brokaty, cyrkonie czy sztuczne rzęsy w wielu kolorach. Przy tym należy jednak wziąć pod uwagę typ urody i stylizację. Bardzo łatwo jest przekroczyć granicę dobrego smaku i uczynić makijaż sylwestrowy jarmarcznym, zamiast glamour. Często make up fantazyjny wykonuje się również do sesji fotograficznych. Tutaj także ważne jest, by błyszczały tylko te elementy makijażu, które mają połyskiwać na zdjęciach. Twarz powinna być odpowiednio zmatowiona i przygotowana do wykonania makijażu. Tylko w ten sposób zarówno makijaż sylwestrowy, jak i fantazyjny będzie awangardowy, ale nadal z klasą.

 

Korekta cery dla mężczyzn

Niekiedy nawet Panowie korzystają z usług wizażystki. Przed ślubem czy do sesji zdjęciowej warto wykonać korektę cery w celu poprawienia kolorytu, zatuszowania niedoskonałości czy zmatowienia skóry. Taki niewidoczny makijaż ukryje to czego ma nie być widać, bez uzyskania efektu maski.